FIF kåret til nest beste klubb under Bamselekene
Postet av Fredrikstad IF den 19. Mar 2024
FIF hadde en fantastisk helg i Stangehallen under Bamselekene, der FIF ble kåret til nest beste klubb. I tillegg ble det oppnådd flere fine perser og plasseringer 💪
Resultater lørdag:
Mix-13/14 4x200 m Stafett (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 170 | Fredrikstad IF | 1,58,84 | |||||
|
Mix-10/12 4x100 m Stafett (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 174 | Fredrikstad IF | 1,10,97 | |||||
| ||||||||
5 | 173 | Fredrikstad IF | 1,11,70 | |||||
| ||||||||
6 | 172 | Fredrikstad IF | 1,13,81 | |||||
|
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 177 | Fredrikstad IF | 1,05,97 | |||||
| ||||||||
3 | 175 | Fredrikstad IF | 1,12,16 | |||||
| ||||||||
4 | 176 | Fredrikstad IF | 1,14,10 | |||||
|
J-15 600 m (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 587 | Hedvig Bossum Brimsholm | Fredrikstad IF | 1,50,04 | 1,56,28 | |||
5 | 610 | Tiril Coppola Persen | Fredrikstad IF | 1,58,20 | 1,58,20 | 1,56,93 | New PB |
G-13 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 584 | Emilian André Arvesen | Fredrikstad IF | 4,47 | ||||||||
| ||||||||||||
10 | 591 | Jonathan Stabbetorp | Fredrikstad IF | 4,06 | ||||||||
|
J-11 Kule (link) 2,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 592 | Josefine Lebesby Walaker | Fredrikstad IF | 6,64 | ||||||||
| ||||||||||||
13 | 594 | Linnea Emilie Mathisen | Fredrikstad IF | 4,82 | ||||||||
| ||||||||||||
16 | 588 | Henny Marie Nipen Haabeth | Fredrikstad IF | 4,54 | ||||||||
| ||||||||||||
21 | 574 | Ada Marie Utengen-Simonsen | Fredrikstad IF | 3,22 | ||||||||
|
J-14 600 m (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 600 | Nora Heiberg-Aubert | Fredrikstad IF | 2,00,94 | 2,01,03 |
J-13 600 m (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 605 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 1,47,67 | 1,46,53 | 1,50,41 |
G-12 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 609 | Tim Buer Bratsberg | Fredrikstad IF | 2,07,59 | ||||
3 | 586 | Fredrik Heiberg-Aubert | Fredrikstad IF | 2,16,73 | ||||
4 | 589 | Hugo Oliver Foss | Fredrikstad IF | 2,24,40 | ||||
6 | 580 | Edvin Kjenne Gaustad | Fredrikstad IF | 2,29,45 | ||||
7 | 579 | Daniel Røgenes Eriksen | Fredrikstad IF | 2,31,10 | ||||
599 | Nils Herman Utengen | Fredrikstad IF | DNF |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11 | 577 | Andreas Grini Krohn | Fredrikstad IF | 2,14,49 |
J-12 600 m (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 595 | Lydia Nygren | Fredrikstad IF | 2,07,65 | ||||
8 | 604 | Signe Solberg Rosnes | Fredrikstad IF | 2,18,21 |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 606 | Sofia Svendsen Johansen | Fredrikstad IF | 1,53,07 | ||||
3 | 593 | Karin Wåhlberg | Fredrikstad IF | 1,53,34 | ||||
11 | 581 | Ella Solvang Fuglesteg | Fredrikstad IF | 2,07,65 |
J-13 Kule (link) 2,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24 | 605 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 5,59 | 5,50 | |||||||
|
G-12 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 577 | Andreas Grini Krohn | Fredrikstad IF | 3,57 | ||||||||
| ||||||||||||
14 | 579 | Daniel Røgenes Eriksen | Fredrikstad IF | 3,15 | ||||||||
| ||||||||||||
17 | 609 | Tim Buer Bratsberg | Fredrikstad IF | 3,00 | ||||||||
| ||||||||||||
18 | 589 | Hugo Oliver Foss | Fredrikstad IF | 2,98 | ||||||||
| ||||||||||||
20 | 599 | Nils Herman Utengen | Fredrikstad IF | 2,94 | ||||||||
| ||||||||||||
22 | 580 | Edvin Kjenne Gaustad | Fredrikstad IF | 2,75 | ||||||||
| ||||||||||||
23 | 586 | Fredrik Heiberg-Aubert | Fredrikstad IF | 2,61 | ||||||||
|
G-14 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 597 | Mats Jacobsen | Fredrikstad IF | 2,08,37 | 2,08,37 | 2,05,96 | New PB |
G-13 600 m (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 584 | Emilian André Arvesen | Fredrikstad IF | 2,08,43 | 2,08,43 | 2,00,22 | New PB |
G-11 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 585 | Erik Haasted Noreng | Fredrikstad IF | 2,13,65 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 607 | Sverre Astrup-Haugen | Fredrikstad IF | 2,07,19 |
J-14 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 600 | Nora Heiberg-Aubert | Fredrikstad IF | 1,20 | 1,25 | New PB | |||||||||||
|
G-15 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 608 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 5,41 | 5,41 | 5,33 | ||||||
|
J-11 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 574 | Ada Marie Utengen-Simonsen | Fredrikstad IF | 2,27,33 | ||||
5 | 594 | Linnea Emilie Mathisen | Fredrikstad IF | 2,37,37 | ||||
8 | 588 | Henny Marie Nipen Haabeth | Fredrikstad IF | 3,07,28 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 592 | Josefine Lebesby Walaker | Fredrikstad IF | 2,05,43 |
G-10 600 m (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
598 | Morris Emanuel Foss | Fredrikstad IF | 2,31,48 | |||||
611 | Victor Kjenne Gaustad | Fredrikstad IF | 2,31,09 |
J-10 600 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
582 | Ellinor Nygren | Fredrikstad IF | 2,23,66 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
583 | Emilia Svendsen Johansen | Fredrikstad IF | 2,18,81 |
J-12 Kule (link) 2,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11 | 581 | Ella Solvang Fuglesteg | Fredrikstad IF | 6,67 | ||||||||
| ||||||||||||
12 | 593 | Karin Wåhlberg | Fredrikstad IF | 6,64 | ||||||||
| ||||||||||||
13 | 604 | Signe Solberg Rosnes | Fredrikstad IF | 6,62 | ||||||||
| ||||||||||||
17 | 606 | Sofia Svendsen Johansen | Fredrikstad IF | 6,29 | ||||||||
| ||||||||||||
19 | 595 | Lydia Nygren | Fredrikstad IF | 6,14 | ||||||||
| ||||||||||||
32 | 578 | Cordelia Bossum Brimsholm | Fredrikstad IF | 5,57 | ||||||||
| ||||||||||||
36 | 596 | Mari Jørstad Aurebekk | Fredrikstad IF | 5,23 | ||||||||
|
G-11 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 585 | Erik Haasted Noreng | Fredrikstad IF | 3,22 | ||||||||
|
G-15 60 m, Finale (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 601 | Ola Jørstad Aurebekk | Fredrikstad IF | 8,06 | 8,06 | 8,00 | New PB |
J-15 60 m, Finale (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 576 | Amelie Normann Andersen | Fredrikstad IF | 8,79 | 8,76 | 8,56 | New PB |
J-13 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 605 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 1,35 | |||||||||||||||
|
G-13 60 m, Finale (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | 591 | Jonathan Stabbetorp | Fredrikstad IF | 8,80 | 8,80 | 8,93 |
J-13 60 m, Finale (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 605 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 8,66 | 8,66 | 8,67 |
G-10 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
611 | Victor Kjenne Gaustad | Fredrikstad IF | 2,56 | |||||||||
| ||||||||||||
598 | Morris Emanuel Foss | Fredrikstad IF | 2,94 | |||||||||
|
G-1460 m (link)
0 plass(er) og 8 tid(er) til finale
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 603 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 8,52 | 8,52 | 8,46 | New PB |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 597 | Mats Jacobsen | Fredrikstad IF | 9,11 | 9,11 | 9,24 |
J-14 Kule (link) 3,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 600 | Nora Heiberg-Aubert | Fredrikstad IF | 7,07 | ||||||||
|
G-15 60 m (link)
0 plass(er) og 8 tid(er) til finale
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 601 | Ola Jørstad Aurebekk | Fredrikstad IF | 8,06 | 8,06 | 8,08 | q | |
608 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 7,49 | 7,49 | DQ:TR16,8 |
G-13 60 m (link)
0 plass(er) og 8 tid(er) til finale
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 591 | Jonathan Stabbetorp | Fredrikstad IF | 8,80 | 8,80 | 8,79 | q New PB |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 584 | Emilian André Arvesen | Fredrikstad IF | 9,28 | 9,28 | 9,01 | New PB |
G-14 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 603 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 4,82 | ||||||||
| ||||||||||||
17 | 597 | Mats Jacobsen | Fredrikstad IF | 4,05 | 4,05 | 4,09 | New PB | |||||
|
J-15 60 m (link)
0 plass(er) og 8 tid(er) til finale
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 576 | Amelie Normann Andersen | Fredrikstad IF | 8,79 | 8,76 | 8,58 | q New PB |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 610 | Tiril Coppola Persen | Fredrikstad IF | 8,91 | 8,91 | 9,26 | ||
7 | 575 | Alice Utengen-Simonsen | Fredrikstad IF | 9,61 | 9,52 | New PB |
J-14 60 m (link)
0 plass(er) og 8 tid(er) til finale
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 600 | Nora Heiberg-Aubert | Fredrikstad IF | 9,04 | 9,04 | 9,02 | New PB |
J-10 Kule (link) 2,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
583 | Emilia Svendsen Johansen | Fredrikstad IF | 5,51 | |||||||||
| ||||||||||||
582 | Ellinor Nygren | Fredrikstad IF | 5,09 | |||||||||
|
J-13 60 m (link)
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 605 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 8,66 | 8,66 | 8,74 | q |
Resultater søndag:
J-15 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 576 | Amelie Normann Andersen | Fredrikstad IF | 4,55 | 4,55 | 4,72 | New PB | |||||
|
G-13 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 584 | Emilian André Arvesen | Fredrikstad IF | 30,34 | 30,34 | 29,38 | New PB |
G-15 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 601 | Ola Jørstad Aurebekk | Fredrikstad IF | 26,77 | 26,77 | 26,94 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 608 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 24,36 | 24,36 | 24,35 | New PB |
G-12 Kule (link) 3,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 580 | Edvin Kjenne Gaustad | Fredrikstad IF | 6,57 | ||||||||
| ||||||||||||
12 | 599 | Nils Herman Utengen | Fredrikstad IF | 5,58 | ||||||||
| ||||||||||||
17 | 586 | Fredrik Heiberg-Aubert | Fredrikstad IF | 5,25 | ||||||||
| ||||||||||||
20 | 579 | Daniel Røgenes Eriksen | Fredrikstad IF | 4,54 | ||||||||
| ||||||||||||
21 | 589 | Hugo Oliver Foss | Fredrikstad IF | 4,44 | ||||||||
| ||||||||||||
22 | 609 | Tim Buer Bratsberg | Fredrikstad IF | 4,34 | ||||||||
|
J-13 200 m (link)
Heat: 6
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 605 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 28,25 | 28,25 | 27,98 | New PB |
J-12 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 606 | Sofia Svendsen Johansen | Fredrikstad IF | 3,97 | ||||||||
| ||||||||||||
15 | 593 | Karin Wåhlberg | Fredrikstad IF | 3,61 | ||||||||
| ||||||||||||
20 | 581 | Ella Solvang Fuglesteg | Fredrikstad IF | 3,45 | ||||||||
| ||||||||||||
22 | 595 | Lydia Nygren | Fredrikstad IF | 3,44 | ||||||||
| ||||||||||||
33 | 578 | Cordelia Bossum Brimsholm | Fredrikstad IF | 3,05 | ||||||||
| ||||||||||||
34 | 604 | Signe Solberg Rosnes | Fredrikstad IF | 3,05 | ||||||||
| ||||||||||||
42 | 596 | Mari Jørstad Aurebekk | Fredrikstad IF | 2,39 | ||||||||
|
J-15 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 610 | Tiril Coppola Persen | Fredrikstad IF | 30,42 | 30,42 | 30,50 | ||
5 | 575 | Alice Utengen-Simonsen | Fredrikstad IF | 32,92 | 32,92 | 32,25 | New PB |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 576 | Amelie Normann Andersen | Fredrikstad IF | 28,12 | 28,12 | 28,86 |
J-14 200 m (link)
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 600 | Nora Heiberg-Aubert | Fredrikstad IF | 31,62 | 29,93 | New PB |
G-11 Kule (link) 2,0kg
(Endret: 14:22:48)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 602 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 7,57 | ||||||||
| ||||||||||||
7 | 585 | Erik Haasted Noreng | Fredrikstad IF | 7,00 | ||||||||
|
G-12 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 609 | Tim Buer Bratsberg | Fredrikstad IF | 36,68 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 602 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 31,87 | ||||
4 | 599 | Nils Herman Utengen | Fredrikstad IF | 37,31 | ||||
5 | 579 | Daniel Røgenes Eriksen | Fredrikstad IF | 39,31 |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 586 | Fredrik Heiberg-Aubert | Fredrikstad IF | 35,89 | ||||
5 | 589 | Hugo Oliver Foss | Fredrikstad IF | 39,03 |
Heat: 5
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 580 | Edvin Kjenne Gaustad | Fredrikstad IF | 35,75 |
Plasseringtotal
J-14 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 600 | Nora Heiberg-Aubert | Fredrikstad IF | 4,17 | ||||||||
|
J-12 200 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 606 | Sofia Svendsen Johansen | Fredrikstad IF | 30,79 | ||||
4 | 596 | Mari Jørstad Aurebekk | Fredrikstad IF | 39,75 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 581 | Ella Solvang Fuglesteg | Fredrikstad IF | 33,14 |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 593 | Karin Wåhlberg | Fredrikstad IF | 30,66 | ||||
6 | 578 | Cordelia Bossum Brimsholm | Fredrikstad IF | 37,81 |
Heat: 6
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 595 | Lydia Nygren | Fredrikstad IF | 34,72 |
Heat: 7
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 604 | Signe Solberg Rosnes | Fredrikstad IF | 35,09 |
G-10 Kule (link) 2,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
598 | Morris Emanuel Foss | Fredrikstad IF | 5,36 | |||||||||
| ||||||||||||
611 | Victor Kjenne Gaustad | Fredrikstad IF | 3,67 | |||||||||
|
G-13 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 591 | Jonathan Stabbetorp | Fredrikstad IF | 1,35 | 1,35 | 1,45 | New PB | ||||||||||||||||||
|
J-11 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 592 | Josefine Lebesby Walaker | Fredrikstad IF | 3,93 | ||||||||
| ||||||||||||
12 | 594 | Linnea Emilie Mathisen | Fredrikstad IF | 2,90 | ||||||||
| ||||||||||||
15 | 588 | Henny Marie Nipen Haabeth | Fredrikstad IF | 2,73 | ||||||||
| ||||||||||||
20 | 574 | Ada Marie Utengen-Simonsen | Fredrikstad IF | 2,27 | ||||||||
|
G-14 200 m (link)
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 603 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 28,86 | 28,86 | 27,71 | New PB |
G-11 60 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 585 | Erik Haasted Noreng | Fredrikstad IF | 10,63 |
Heat: 4
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 607 | Sverre Astrup-Haugen | Fredrikstad IF | 9,81 | ||||
7 | 602 | Oliver Stauning Joranger | Fredrikstad IF | 9,95 |
G-12 60 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 580 | Edvin Kjenne Gaustad | Fredrikstad IF | 10,19 | ||||
4 | 599 | Nils Herman Utengen | Fredrikstad IF | 10,59 | ||||
5 | 586 | Fredrik Heiberg-Aubert | Fredrikstad IF | 10,74 | ||||
6 | 589 | Hugo Oliver Foss | Fredrikstad IF | 11,32 |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 609 | Tim Buer Bratsberg | Fredrikstad IF | 10,75 | ||||
5 | 579 | Daniel Røgenes Eriksen | Fredrikstad IF | 10,97 |
J-10 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
582 | Ellinor Nygren | Fredrikstad IF | 2,50 | |||||||||
| ||||||||||||
583 | Emilia Svendsen Johansen | Fredrikstad IF | 2,82 | |||||||||
|
G-15 Kule (link) 4,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 601 | Ola Jørstad Aurebekk | Fredrikstad IF | 7,78 | 8,60 | New PB | ||||||
|
G-10 60 m (link)
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
611 | Victor Kjenne Gaustad | Fredrikstad IF | 10,97 |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
598 | Morris Emanuel Foss | Fredrikstad IF | 11,04 |
G-14 Kule (link) 4,0kg
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 603 | Pelle Ihlebæk Haugarvoll | Fredrikstad IF | 9,98 | 9,98 | 9,18 | ||||||
|
J-12 60 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 578 | Cordelia Bossum Brimsholm | Fredrikstad IF | 10,85 | ||||
6 | 596 | Mari Jørstad Aurebekk | Fredrikstad IF | 10,98 |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 595 | Lydia Nygren | Fredrikstad IF | 9,95 | ||||
7 | 604 | Signe Solberg Rosnes | Fredrikstad IF | 10,30 |
Heat: 5
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | 581 | Ella Solvang Fuglesteg | Fredrikstad IF | 9,92 |
Heat: 6
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 593 | Karin Wåhlberg | Fredrikstad IF | 9,58 |
Heat: 7
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 606 | Sofia Svendsen Johansen | Fredrikstad IF | 8,98 |
J-13 Lengde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 605 | Siri Gisel Lebesby-Garcia | Fredrikstad IF | 4,20 | ||||||||
|
G-15 Høyde (link)
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 608 | Thor Adam Morados Alfheim | Fredrikstad IF | 1,45 | 1,50 | 1,40 | |||||
|
J-11 60 m (link)
Heat: 1
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 588 | Henny Marie Nipen Haabeth | Fredrikstad IF | 10,96 |
Heat: 2
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 594 | Linnea Emilie Mathisen | Fredrikstad IF | 10,78 | ||||
7 | 574 | Ada Marie Utengen-Simonsen | Fredrikstad IF | 11,44 |
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 592 | Josefine Lebesby Walaker | Fredrikstad IF | 9,22 |
J-10 60 m (link)
Heat: 3
Plass: | Startnr: | Navn: | Klubb: | SB: | PB: | Resultat: | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
583 | Emilia Svendsen Johansen | Fredrikstad IF | 10,13 | |||||
582 | Ellinor Nygren | Fredrikstad IF | 11,16 |
Ndure på treningsbesøk i Østfoldhallen
Postet av Fredrikstad IF den 19. Mar 2024
Jaysuma Saidy Ndure var på besøk i Østfoldhallen fredag 15.mars, der han hadde en sprintøkt med utøverne i FIF. Treningen bestod av terping og finjustering på teknikk med fokus på individuell oppfølging av utøverne.
Tanja hedret for sin trenergjerning på Kretsting Norsk Friidrett Østfold
Postet av Fredrikstad IF den 13. Mar 2024
Friidrettens venners kretspris for trenere/ledere gikk til Tommy Prøiz (Moss) og Tanja Stauning. Begrunnelse lenger ned i artikkelen.
FIF vant Lagserien for jenter og gutter i Østfold 2023 (2022, 2021 poeng i parentes) foran SIL og MIL.
1. | Fredrikstad | 20532 | (20228,19428) |
2. | Sarpsborg | 19783 | (19614,20081) |
3. 4. 5. 6. | Moss Aremark Halden Askim | 19628 | (20328,19679) (20389,20478) (17785,17725) (18096) |
Friidrettens venners kretspris gikk til 18 åringene (i 2023) Jamila og Jesper Bjerk fra Moss.
Jamilla fikk prisen for 200m på 24.92 som gir 1060 poeng.
Så ble det delt ut bestemannspremier. Her har Carl Henrik Breigan (til høyre) tildelt bestemannspremie gutter 13-19år.
Klasse | Navn | Klubb | Øvelse | Resultat/Poeng |
Kort løp | Carl Henrik Breigan G-15 | FIF | 100m | 11.43/1088p |
I tillegg fikk følgende FIF-utøvere bestemannspremier:
Klasse | Navn | Klubb | Øvelse | Resultat/Poeng |
Kort løp | Dina Rosvinge Aasen J-17 | FIF | 60m
| 7.46/1145p |
Hopp | Ida Andrea Breigan J-18 | FIF | Lengde | 6.30m/1126p |
Klasse | Navn | Klubb | Øvelser | Resultat |
KS | Nora Wold Marlen Aakre | FIF FIF | 400mh 100mh | 57.70 / 919 13.61/ 919 |
MS | Kristoffer Persen | FIF | 200m | 22.02/852 |
Begrunnelsen for tildeling av Friidrettens venners kretspris for trenere/ledere til Tanja:
Tanja Stauing FIF; Tanja har i en årrekke hatt ansvar for FIF sin mellom- og langdistanse gruppe. Første årene sammen med Jens Petter Wold, men etter hans bortgang har Tanja tatt mer og mer ansvar for gruppen. Hun har tatt trener 1 gjennom NFIF og tilegnet seg en del kunnskap der, men mest har hun nok lært gjennom erfaring, «nysgjerrighet» og i godt samarbeid med andre trenere som Tor Øivind Ødegård, Jørgen Westberg og nå Tommy Prøitz.
Tanja er en trener med stor evne for å se allsidigheten i treningen, noe hun har vist utallige ganger gjennom kretstreninger og treningsleirer. Hun er et kronisk ja-menneske med et utrolig smittende positivt humør. I tillegg har hun også en unik egenskap til å se alle på sitt nivå. I samarbeid med Tommy Prøitz er hun nå veldig engasjert i kretsens mellom- og lange distanse prosjekt som har vokst fra 10-12 utøvere til å bli i overkant av 30 utøvere fra hele Østfold. Vi i Østfold friidretts krets setter utrolig pris på den jobben du gjør både på klubb og kretsplan og er veldig takknemlig for din positivitet, og det engasjement du viser for utøvere og andre trenere.
Årsberetning, regnskap og budsjett ble raskt godkjent av tinget.
Anne-Britt Tollefsen, Moss IL ble gjenvalgt som leder.
Bård Pedersen fortsetter som styremedlem og Stig Andresen ble valgt inn som varamedlem.
Ulf Reffsgård fortsetter i Dommerutvalget.
3.dag av innendørs UM - Nok et sølv til Freia i Sandnes
Postet av Fredrikstad IF den 10. Mar 2024
Freia Haraldsen Skaset J17 avsluttet UM med å ta sitt andre sølv. Denne gangen kom det etter nok en ny pers 200m i finalen med tiden 25,42. Tidligere på dagen perset hun i forsøket med tiden 25,44. Hun vant dermed det siste heatet og tiden var nest best i forøket. Hun vant også første finaleheatet med 25,42, men måtte se seg slått av Lilje Lopes Patey fra BUL, som løp i det andre finaleheatet på 25,06.
Thor Adam kom seg også til finalen på 200m, der han løp inn til en 5.plass med tiden 24,70.
Jamila Isman vant sitt forsøksheat på 200m med tiden 25,99, men den tiden var ikke god nok for finalen.
Luna Andrine Stang J15 kom over 1,31 og 1,36 i første forsøk. Luna gikk også over 1,41m, men her trengte hun et ekstra forsøk. Hun fikk dessverre tre riv på 1,46m og endte da med 1,41m, som holdt til en 5.plass.
3.dag av innendørs UM
Postet av Fredrikstad IF den 10. Mar 2024
Pågående 200m KU20 og høyde J15
Luna Andrine Stang J15 kom over 1,31 og 1,36 i første forsøk. Luna gikk også over 1,41m, men her trengte hun et ekstra forsøk. Hun fikk dessverre tre riv på 1,46m og endte da med 1,41m.
Thor Adam løper finale 200m kl.13.15
Freia Haraldsen Skaset J17 videre til finalen på 200m etter ny pers på 25,44. Hun vant dermed det siste heatet og tiden var nest best i forøket. Finalen går 13.45
Jamila Isman vant sitt forsøksheat på 200m med tiden 25,99, men den tiden var ikke god nok for finalen.
Følg UM innendørs i Sandnes på: STREAMING